משלוחים לרחבי הארץ

הרימון נודע במיוחד בהקשר לתועלות הקוגניטיביות ותפקודי המוח בניהם:

שיפור הזיכרון החיצוני: מחקרים על צריכת רימון חשפו את הקשר בין צריכת רימון לבין הפיתוח של הזיכרון החיצוני, הקשור לזיכרון לטווח ארוך.  תכונות כמו התמודדות עם השיחות היומיומיות והיכולת לזכור מידע ואירועים מרובים עלולים להשתפר כתוצאה מצריכת רימון בקביעות.


שיפור התפקוד הקוגניטיבי הכללי: מחקרים מראים כי צריכת רימון עשויה לשפר את התפקוד הקוגניטיבי הכללי ולהפחית את תהליכי ההשוואה  המתמקדים בתפקוד הזיכרון החיצוני והפנימי.


השפעה על תהליכי הלמידה: חקרים מראים קשר בין צריכת רימון והשפעה חיובית על תהליכי הלמידה והאחסון של מידע במערכת העצבים. כמו כן, יתרון כמו שיפור של הזיכרון בתמצבים של השכמה ושינה, וכן בתהליכים אחרים שבסופם המידע מאוחסן בזיכרון בקביעות ולא יכול להישאר שם.


מניעת תגובות נוירודגנרטיביות: על פי מחקרים, רימון יכול להיות יעיל במניעת תגובות נוירודגנרטיביות במערכת העצבים. זה נכון בפרט להיכולת האנטי-אוקסידנטית של הרימון, שיכולה להגן על התאים מנזק חמצוני ולהאט את התהליכים הסביבתיים והחיצוניים.


הגנה על המוח מפני נזק חמצוני: הרימון עשוי לעזור להגן על המוח מפני נזק חמצוני ולהפחית את התהליכים הנוירודגנרטיביים באמצעות העיכול של רדיקלים חופשיים.


מניעת מחלות נוירודגנרטיביות: חקרים על חיות מעבר לגיל המעבר הראו שצריכת רימון עשויה למנוע או להאט תהליכים נוירודגנרטיביים כמו אלצהימר ודמנציה.

תמצית רימונים

עץ הרימון הוא עץ שגובהו עשוי להגיע לכ-5 מטרים, ולעיתים יתאים בגובהו גם לגינה קטנה. הגזע שלו דק וחלש, והעלים חביבים בצבע ירוק. בעת פריחה, יש לו פרחים קטנים ואדומים, ובסוף הקיץ ותחילת הסתיו מתפתחים הפירות האדומים המוכרים, המכילים את הגרעינים המזינים.

פרי הרימון נמצא בשימוש רחב במטבח ובמזון, וניתן למצוא אותו כתוספת טבעית בצורת תמצית, תחליב או מרציף, כמו גם בצורתו הטבעית כפרי טרי או תמצית רימון יבש.

ערכים תזונתיים ברימון

הרימון מוכר כבר בעידן העתיק בתור מקור לתזונה ורפואה. נמצאו בגרעינים ובמרכיבים אחרים של הפרי מגוון רחב של ערכים תזונתיים כמו: ויטמינים( C, K), מינרלים (מגנזיום ופוטסיום), פיטוכימיקלים (פלבונואידים ואנתוציאנינים) וחומרים פלבונואידים ( הלגזיונין והלגזיונין B..) פוליפנולים וחומצות שומן חיוניות.  הרימון מכיל 17 נוגדי חמצון שונים. שמעשירים את הגוף  ומסייעים לשמירה על תפקוד תקין של הגוף. ( אנתוציאנינים – נוגדי חמצון חזקים, שאנו יכולים לאתר בעיקר בפירות יער למיניהם. רזברטרול – נוגד חמצון חזק נוסף, שניתן למצוא בשפע תכשירי יופי וטיפוח.

 


פרי הרימון נחשב למקור טוב של נוגדי חמצון וחומרים אנטי-דלקתיים. הוא ידוע גם בכך שיכול לשפר את

התפקוד הקוגניטיבי, לתמוך בבריאות הלב, לשפר את מערכת החיסון, לעזור בשמירה על מפרקי העצם

ולהפחית סיכון למחלות דלקתיות ומחלות מוטוריות. השפעה חיובית במצבי לב וכלי דם, הפחתת דלקות,

תמיכה בפעילות החיסון, עידוד תחושת השקט והפחתת התחושה של לחץ ומתח.

logo בניית אתרים