משלוחים לרחבי הארץ

בין היתרונות הבריאותיים של אוכמניות כחולות 

תמיכה בתפקוד מוחי: יש עדויות רבות המצביעות על פוטנציאל האוכמניות לשיפור התפקוד המוחי, הזיכרון, ולחיזוק של תפקידים קוגניטיביים. (1-7)


סגולה נוספת המיוחסת לאוכמניות כחולות נוגעת לתחום המנטלי, כשהן תורמות לשיפור הזיכרון, לשיפור יכולת הקשב והריכוז, ואף למניעת אלצהיימר.

תמיכה במערכת הלב ומערכת הדם: אוכמניות כחולות מכילות פוליפנולים שמסייעים לשמור על בריאות הלב וכן על מערכת הדם. (8-10)  ( 11-12)


ייצוב רמות הסוכר בדם: יש מחקרים המראים על הקשר בין אכילת אוכמניות כחולות ליכולת להפחית את רמות הסוכר בדם. (14-16)

אוכמניות כחולות אף מכילות גלוקוכינין, שהינו חומר פעיל אשר יעיל להורדת רמות הסוכר בדם. רכיב עוצמתי נוסף הוא pterostilbene, אשר תורם להפחתת רמות הכולסטרול בדם ויעיל למניעת מחלות לב שמקורן בבעיות כולסטרול. (13)


האוכמניות נחשבות גם לאמצעי עזר אפקטיבי במיוחד לחולי סוכרת סוג 2, כשהן מצמצמות הליכים דלקתיים בגוף ומפחיתות את רמות התנגודת לאינסולין, אשר מאפיינות, לרוב, מבוגרים אשר סובלים מהשמנת יתר ומסוכרת סוג 2.


תכונות אנטי-חמצניות: אוכמניות כחולות מכילות אנטוציאנינים, נוגדי חמצון חזקים שעוזרים להגן על התאים מפגיעה של חמצון חופשי, שיכול לגרום לנזק בתאים ולגירוי התהליכים המוקדמים של הזדקנות. הצריכה של אוכמניות כחולות מסייעת בהפחתת הסיכון למגוון מחלות


אוכמניות כחולות, מכילות רזרבטול ונוגדי חמצון בריכוז גבוה במיוחד, וכן ריכוזים מגבוהים של חומצה אלגית, אשר הוכחה מדעית כמעכבת גרורות סרטניות, ומומלצת למניעתם של גידולים סרטניים. (23-25) 

אוכמניות כחולות

האוכמניות הכחולות (Blueberries)  הן פירות קטנים, עגולים וכחולים, מקורם בצמח האוכמנייה. הן מוכרות בגלל צבען הכחול הכהה, והטעם המתוק-חמצמץ שלהן.  

אוכמניות כחולות ניתנות לאכילה בצורתן הטרייה, כפריי, או קפואה, ומכילות רמות נמוכות של קלוריות. מומלץ לכלול אוכמניות כחולות בתפריט התזונתי כחלק מתזונה מאוזנת ותקינה

לאוכמניות הכחולות ערך תזונתי גבוה והן מהוות מקור טוב למגוון ויטמינים, מינרלים, ומקורות רבים של נוגדי חמצון חזקים, בעיקר אנטוציאנינים.

ערכים תזונתיים:

האוכמניות מכילות סוכר, כמו נחושת, אשלגן, מנגן, מגנזיום, ויטמין C, ויטמין K, ומגוון סיבים תזונתיים. מעבר לכך, האוכמניות מכילות פיגמנטים בצבעי הסגול - כחול, המכונים אנטוציאנוסידים.

חומרים אלה מחזקים את כלי הדם, ועל כן, האוכמניות נחשבות ליעילות ביותר בכל הנוגע לטיפול בבעיות כלי דם מגוונות.

נוגדי החמצון שמקורם בפלבנואידים תורמים לחיזוק מבנה תאי הקולגן, האחראיים על גמישות העור.

נוגדי החמצון אף מגבירים את חוזקם של כלי הדם, שומרים על גמישותם, ותורמים לשיפור זרימת הדם. בשל כך, אוכמניות כחולות יעילות לטיפול בבעיות וורידים ובשטפי דם.

logo בניית אתרים